Key Features Bluetooth with A2DP Audio Player 2.6"(6.6cm) QVGA Display Sound Recorder Mobile Tracker 1450 mAh Battery 3.5 mm Audio Jack Torch Light Expandable Memory |
| Features | Detail |
|---|---|
| Product Type | Bar Phone |
| Network | GSM 900/1800 |
| Dimensions | 121x54x12.6mm |
| Display | 2.6" QVGA -65K |
| Weight | 110gms |
| Talk Time | Upto 5Hrs. |
| Standby Time | Upto 250Hrs. |
| Battery | 1450mAh |
| FM Radio | Yes |
| FM Recording | Yes |
| Audio Player | Yes |
| Audio Equilizer | Yes |
| Sound Recorder | Yes |
| Video Player | Yes |
| Video Recorder | Yes |
| Camera | Yes |
| Webcam | Yes |
| WAP/GPRS | Yes |
| Modem | Yes |
| Connectivity | Mass storage |
| Bluetooth | Yes with A2DP |
| Memory card Slot | Support TF/Micro SD card upto 32GB |
| Phone book Capacity | 500 |
| SMS | 200 |
| MMS | Yes |
| Games | Yes |
| Caller Group | Yes |
| Language Support | Dual(English,Hindi) |
| Wallpaper | Yes |
| Mobile Tracker | Yes |
| Auto Call Record | Yes |
| Torch light | Yes |
| SAR | GSM(0.67W/Kg) / DCS-0.48W/Kg) |

No comments:
Post a Comment