| # |
| Form Factor | Bar Style |
| Band | Dual GSM Band(900/1800 MHz) |
| Weight | 104gms |
| Dimensions | 112.3mm * 46.5mm * 14.5mm |
| Display | 65K QVGA (128*160 Pixels) 4.5cm |
| Music | Multi Format Music Player |
| FM Radio | Yes |
| Dual LED Torch | Yes |
| Camera | Yes |
| Video Player | Yes |
| Video Recorder | Yes |
| Games | Yes |
| Expandable Memory | MicroSD (upto 8GB) |
| Battery Type | Li-ion 1800mAh |
| Talk Time | Up to 15 hours* |
| Standby Time | Up to 10 days * |
Accessories and Downloads 1. Transceiver 2. Standard Charger 3. Standard Battery 4. Handsfree Kit 5. Data Cable 6. User Guide 7. Warranty Card 8. Service Guide Download User Manual | # |

No comments:
Post a Comment